Volejte zdarma 800 810 100 Kontaktujte nás
Webkamera

Slavnostní předání mateřské školy MČ Dolní Chabry

Slavnostní předání mateřské školy MČ Dolní Chabry
27.06.2017
Na území městské části Praha 8 – Dolní Chabry se nacházejí dvě mateřské školy, které navštěvuje 141 dětí. V září se otevře třetí mateřinka pro děti od dvou do šesti let s kapacitou 72 míst.

Mateřská škola Beranov je součástí rezidenčního projektu Nové Chabry. „Díky dlouholetým mezinárodním developerským zkušenostem víme, že jednou z podmínek úspěšného developmentu je zajistit také občanskou vybavenost tak, aby se v místě dobře žilo nejen novým, ale i stávajícím obyvatelům. Na základě několikaleté spolupráce s městkou částí tak vznikl projekt na stavbu potřebné mateřské školy. Nová mateřská škola je určená pro všechny děti z Dolních Chaber, nejenom pro děti rezidentů projektu Nové Chabry. Ve dvou patrech nabídne celkem tři barevné třídy. Bezpečnost dětí zajišťuje čipový přístupový systém přes vstupní branky do areálu mateřské školy. K venkovním hrám bude dětem sloužit oplocená zahrada. Celkové náklady na vybudování mateřské školy přesáhly 25 milionů korun,“ popsal Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

Developer školku, zahradu a přilehlé pozemky zrealizoval na vlastní náklady a 27. června slavnostně předal městské části Dolní Chabry. S městskou částí spolupracuje na zlepšování občanské vybavenosti dlouhodobě.„Budova i zahrada byla dokončována ve spolupráci s městskou částí a v závěru i s novou ředitelkou mateřské školy. Během letních prázdnin čekají budovu ještě finální úpravy, jako je vybavení ergonomickým nábytkem, dávkovači mýdla, držáky na jednorázové papírové utěrky a ve třídě pro nejmladší děti bude v umývárně přebalovací pult,“ doplnil Miroslav Malina, starosta Dolních Chaber. „Na zahradě ještě vznikne pískoviště, dřevěné herní prvky pro děti a v budoucnu i pítko a mlhoviště. K pobytu venku budou děti využívat také terasu přístupnou přímo ze tříd. Kapacita školky se rychle plní, pro zájemce volná místa ale ještě máme,“ doplnila Dana Antošová, ředitelka mateřské školy Beranov.

Vedle mateřské školy vzniká nové komerční centrum. Hotové by mělo být v druhé polovině letošního roku. „Mezi školkou a komerčním centrem bude malé atrium s lavičkami, fontánami a svítícím stromem od sochaře Lukáše Raise. Komerční centrum nabídne fitness centrum, restauraci, obchod s potravinami, vinotéku a krásné prostředí pro setkávání obyvatel Dolních Chaber,“ popsal Tal Grozner.

Všechny objekty v rezidenci Nové Chabry splňují vysoké požadavky na vybavení, nápaditý design i využití moderních technologií.„Mateřská škola byla náročná zejména při celkové koordinaci zdejší občanské vybavenosti. Ta zahrnuje také další dva komerční a obchodní objekty včetně vnitřního náměstí s řadou velmi zajímavých technologických prvků a atypického venkovního mobiliáře. Investor měl na stavbu školky stejně jako na ostatní objekty, které pro něho budujeme, velmi vysoké nároky. Pro nás je to důkaz, že na vysoké úrovni zvládáme realizovat nejen velké, ale i takovéto menší projekty," popsal Ondřej Krejčí, ředitel závodu Praha, společnosti Swietelsky stavební, která je generálním dodavatelem.

 
Kontaktujte nás
Pavel Štefan
Manažer projektu
ODESLAT